Перейти до змісту
Мова сторінки uk / UA
Мова сторінки

Портал з працевлаштування MANUVIA розділений на окремі регіони відповідно до ринку праці. Водночас ви маєте можливість перекласти інформацію на потрібну мову.

українська
Україна
Зі світу роботи

5 порад про те, як пройти випробувальний термін

Ви вже успішно пройшли співбесіди, підписали контракт, і все ж ви дуже чекаєте на початок нової роботи? Тоді на вас ще чекає тримісячний випробувальний термін. Це означає що постійне працевлаштування вам гарантується лише після закінчення пробного періоду. Як з низ запросто впоратись? 

Що таке випробувальний термін? 

Випробувальний термін або “тест” служить для того, щоб і роботодавець, і працівник перевірили, чи відповідає їх співпраця одне одному. За законом випробувальний термін не може перевищувати трьох місяців. Роботодавець зазвичай використовує цей час, щоб з’ясувати, якими є навички та досвід його нового члена команди. Навпаки, працівник перевірить, чи відповідає йому посада, а також те, як йому підійдуть його колеги та загальна корпоративна культура. І якщо на новій роботі щось не так, як ви собі уявляли, ви можете у будь-який час подати у відставку, навіть не вказавши причин. Тільки треба бути обережним! Припинення роботи обов’язково повинно бути зафіксовано письмово! Ваш роботодавець також може припинити ваші робочі відносини. Наші поради допоможуть вам грайливо впоратися з цим! 

Приїжджайте вчасно та одягнені відповідним чином 

Не недооцінюйте силу першого враження. Враження, яке ви справляєте в перший день нової роботи, вплине на імідж, який ви справляєте на ваших колег та керівників, і вірте, що перше враження насправді важко змінити. Запізнення першого робочого дня працює – не дуже добре. Тому, безумовно, зробіть більший запас часу, щоб навіть ранкові затори не затримував вас. Те саме стосується одягу, вам краще з’ясувати на співбесіді, який саме дрес-код в компанії. Таким чином, ви не станете «білою вороною», коли вперше прийдете на нове робоче місце в неналежному вигляді. Якщо ж хтось прийти на роботу брудним і неохайним, є ризик в перший день потрапити «на килим» до керівника. 

Не перестарайтеся з впевненістю 

Будьте собою і ставтеся до всіх своїх колег та начальства з доброзичливістю та повагою. Ваша завищена впевненість у собі та стиль «зірки» не справлять дуже хорошого враження на колег. Але слідкуйте за іншою крайністю, що ніхто на робочому місці про вас не дізнається. Будьте ініціативні та готові справлятись з кожним завданням. А якщо у вас є вільний час, запитайте своїх колег, чи потрібна їм допомога. Це допоможе вам швидше налагодити нові робочі стосунки та зробить вас корисним членом нової команди. 

Слухай і питай 

Ваші колеги очікують, що під час випробувального терміну ви не будете сидіти склавши руки, ніби нічого не сталося. Кожна компанія працює абсолютно по-різному, і зрозуміло, що спочатку потрібно адаптуватися до нової посади. Компанія також готова до того, що спочатку ви можете робити помилки, але не хвилюйтеся, всі спочатку помиляються. Тому не бійтеся запитувати, коли щось вам незрозуміле, і робіть нотатки. Перші кілька днів ви будете настільки завалені інформацією, що не будете знати, де ваша голова. Тому запишіть все, що може бути корисним. Процедури, імена та контакти. Таким чином, у вас не буде потреби неодноразово запитувати своїх колег про те, що вони вам говорили кілька разів. Просто прогляньте свої нотатки. 

Дотримуйтесь дедлайнів 

Одне з найважливіших речей  це дотримання термінів. Обов’язково подавайте свою роботу вчасно і не залишайте справи на останню хвилину. Якщо виникне проблема, може статися так, що ви не встигнете її вирішити своєчасно, тому вам краще підготувати все заздалегідь. 

Дружите з колегами 

Хтось входить до нової команди майже відразу, комусь може знадобитися більше часу для знайомства. Все залежить від культури компанії, звичок працівників, а також від вашої натури. Дайте один одному час на знайомство. З деякими колегами ви познайомитеся за післяобідньою кавою з іншими, наприклад на корпоративній вечірці. Не нав’язуйте свою компанію без потреби. Швидше, зосередьтеся на тому, щоб колеги сприймали вас як співчутливого та незамінного працівника. 

Тепер ви знаєте, як впоратися з випробувальним терміном. Шукаєте роботу? Погляньте на нашу пропозицію вакансій або зателефонуйте на нашу лінію 067 358 37 62.